Sukaad: keetmine ja kasutamine.

Sukaadi keedetakse tsitrusviljade koortest. Seda kasutatakse saia- ja koogitaignas, täidistes ja kasutatakse tortide ning kookide kaunistamisel.

Sukaadi retsept ja tegemine. Sukaadiks võetakse ilusad paksud koored, neid leotatakse 2-3 päeva külmas vees, seejuures vett võib 1-2 korda vahetada.

Siis pannakse koored veega keema nii, et vesi koori vaevalt katab, keedetakse 30-40 minutit. Seejärel lisatakse suhkur ja keedetakse edasi nõrgal kuumusel, kuni koored muutuvad klaasjaks ja läikivaks ning siirup venivaks.

Valmis sukaad tõstetakse kohe soojadesse purkidesse, siirup valatakse peale ja purgid suletakse õhukindlalt. Niiviisi säilib sukaad kaua.

1 kilo koorte tarvis arvestatakse kolmveerand kuni üks kilogramm suhkrut. Kui soovitakse sukaadi suhkrustada, nõrutatakse sukaad siirupist, veeretatakse kristall- või tuhksuhkrus ja kuivatatakse pärgamentpaberil.

Suhkrustatud puuvilju valmistatakse värsketest puuviljadest, mida keedetakse tugevas suhkrusiirupis ja siis kuivatatakse.

Eriti kohased on pirnid, magusamaitselised õunad, apelisinid, sidrunid ja rabarber, need säilivad keetmised tervetena.

Sukaadi valmistatakse ka arbuusi- ja melonikoortest. Eelnevalt kõrvaldatakse pealmine kõva koor. Arbuusi- ja melonikoori ei leotata.